YİNE DE SEVGİ

Bir orman gözlerimde, o ara ara gelip konan.. Ormanların, kaybolması daha mümkün kalabalıklarından ve daha büyük yalnızlıklarından, ıssızlığın en ürkütücülüğü binlerce ağaç arasından.. Bulunmanın imkansızlığı dikilmiş gövdelerden…
Tecavüzlerinle, kalbime döktüğün sevgi tohumlarını, saklayabilmek için herkesten, milyar yıllık piç sevgilerimi yaşatmak için buradayım..Bir tecavüzün, eksik, sakat, yaralı şeyleri senin genetik mirasın.. Tam da bir tecavüzcünün bırakıp kaçtığı, parçalarım benim..
Bir deniz değil; orada bulunurum..Ben orada, mutlu bulunurum…

Bir orman, sisler içinde, bir yangın sonrası kavrulmuş her şey, kara,cılız, dumanı üstünde tüten; gelip söndüreni hiç olmamış…
Dik bir betonda ayağımın bastığı yer kadar bir alanda dipsiz bir boşluğa bakıyorum. Kapkaranlık bir gecenin ışık dolu yıldızlarının içinden. Karanlık korkutsa da büyülüyor o ışıklar. Ve bu yüzden karanlığa aşık oldum. Karanlık o bin bir ışıltıyı bana gösteren. Severek dalıyorum, içine düştüğüm karanlık değil yıldızlar sanarak.
Bir yokusu tırmanır gibi yüreğim; bir kuş kalbiyle.. Kalbimin dolu dizgin çarpışı sanki boğazımda.Dünyamda hep sevgi bir yana.

Yoruma kapalı.